SKOK W NOWY ROK

Sześciolatki z grupy „Misie Lubisie” i „Pszczółki” uczestniczyły w ciekawym cyklu edukacyjnym, związanym z istotą czasu, następstwa i przemijania. W pierwszym dniu, przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o tematyce noworocznej oraz związanych z tym wydarzeniem zwyczajach, tradycjach i przesądach, w różnych krajach na świecie. Następnie odbyła się noworoczna dyskoteka z balonami, serpentynami i super muzyką.

Kolejny dzień rozpoczął się od obejrzenia baśni J. Porazińskiej „O dwunastu miesiącach” i wprowadzeniu dzieci w zjawisko następstwa pór roku. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej naszych dziewczynek, które wcieliły się w Wiosnę, Lato , Jesień i Zimę dzieci przyswoiły sobie i utrwaliły pory roku i ich charakterystyczne kolory i cechy. Nauczycielki zastosowały tu również metodę bajkoterapii.

Dzień i noc zagościła w przedszkolu jednocześnie, niemożliwe: a jednak! W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolor czarny i biały. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu sali i pewnym eksperymentom i zabawom badawczym zapanowała noc a później dzień.

Ostatni dzień cyklu edukacyjnego, to kolejna prezentacja poświęcona różnorodnym formom mierzenia czasu. Dzieci poznały rodzaje zegarów od starożytności po współczesność. Zagościły również wszelkiego rodzaju kalendarze.

Poprzez fantastyczną zabawę dzieci miały możliwość zrozumienia pewnych wiadomości z zakresu określania czasu, następstwa pór roku , dnia i nocy oraz przemijania…