ZAJĘCIA W PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY

Tego dnia „Misie Lubisie” uczestniczyły w warsztatach prowadzonych w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku. Były one podzielone na dwa etapy: zajęcia w laboratorium chemicznym oraz warsztaty Lego WeDo education. Dzieci w białych fartuszkach z ogromnym zainteresowaniem przystąpiły do badania żywych organizmów pod mikroskopem. W ten sposób  wzbogaciły wiedzę na temat bakterii, w jakich warunkach żyją oraz jaką funkcję pełnią w organizmie człowieka. Poznały bakterie „dobre” i „złe”.

Druga część zajęć, to wspomniane warsztaty Lego WeDo education. Dwuosobowe zespoły miały do dyspozycji zestaw klocków oraz komputer z multimedialną instrukcją. W ten oto sposób powstawały małpki – roboty, które po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu ruszały się.

Zajęcia w Parku Naukowo-Technologicznym dostarczyły przedszkolakom wielu wrażeń oraz wzbogaciły ich wiedzę.