PIJEMY WODĘ

Dzieci z  grupy  6-latki5   „Mądre Sowy” lubią pić wodę. Uważają,  że woda jest najlepszym napojem na świecie.  Każdy z nas ma swój  niespotykany kubek do wody i wodę pijemy z ozdobnych,  pięknych, kolorowych, kubków. Do ozdobienia swoich kubków dzieci wykorzystały  samoprzylepne  wycinanki, wzorniki z różnymi kształtami, pisaki i markery do rysowania i pisania sowich imion, naklejki z ulubionych bajek.
W każdy czwartek dzieci z grupy wykonują ćwiczenia kinezjologiczne.  Przed każdymi ćwiczeniami pijemy dużo wody, która wspomaga uczenie się i myślenie, podnosi energetykę ciała i dotlenia mózg. Ilość wody, jaką staramy się wypić każdego dnia obliczamy wraz z Panią i naszymi rodzicami dzieląc masę ciała przez 11.