PIRAMIDA ŻYWIENIA - WARSZTATY

W ramach realizacji zadań związanych z Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie 3 listopada grupy 6 latków „Pszczółki” i „Mądre Sowy” odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Ełku. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze zdrowym żywieniem i piramidą żywieniową, a także wyjaśnienie co wpływa na zdrowy tryb życia. Uczniowie na wstępie omówili piramidę żywieniową, aby przybliżyć dzieciom to co jest najważniejsze w diecie człowieka. Następnie dzieci odgadywały zagadki związane z nazwami owoców i warzyw. Dowiedziały się również, jakie witaminy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu zawierają poszczególne produkty. Układając piramidę żywieniową dowiedziały się, że aby być zdrowym trzeba się dużo ruszać. Uczniowie przygotowali też kilka zabaw ruchowych, w których przedszkolaki mogły wykazać się swoją sprawnością. Na koniec dzieci próbowały warzyw i owoców określając ich smak.