OTWARCIE NOWEGO PLACU ZABAW - JESIENNY PIKNIK

Aby uatrakcyjnić dzieciom pobyt na podwórku fragment ogrodu przedszkolnego został zmodernizowany i doposażony w nowe urządzenia do zabaw. Zasadzono 36 iglaków okalających plac oraz wykonano aranżację zieleni całego przedszkolnego placu zabaw. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez rodziców i mieszkańców pobliskiego osiedla, a sfinansowane  przez Urząd Miasta  w Ełku w ramach tzw. Inicjatywy Lokalnej. Zadanie wspierali aktywną pracą rodzice -  wolontariusze i sponsorzy.

Festyn otworzyła Pani Dyrektor Anna Sierotko witając zaproszonych gości: Pana Prezydenta Tomasza Andrukiewicza, Pana Radosława Podleckiego Komendanta Straży Leśnej w Nadleśnictwie Mrozy, dzieci oraz rodziców. Reprezentanci Rady Rodziców podziękowali gospodarzowi  naszego miasta za możliwość wykonania inwestycji. Następnie przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny o tematyce jesiennej.

Centralnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi otwierającej plac zabaw przez Pana Prezydenta, Panią Dyrektor i dzieci. Zaproszeni goście mogli  skosztować poczęstunku przygotowanego przez rodziców i pracowników przedszkola. Dzieciom zorganizowano również  atrakcje: malowanie twarzy, zabawy i animacje przy muzyce.

Specjalnymi gośćmi Pikniku byli przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia, Straży Miejskiej. Przedszkolaki  miały możliwość obejrzenia wozu strażackiego, furgonetki policyjnej, ambulansu, oraz uczestniczenia w plenerowych zajęciach edukacyjnych „Autochodzik” – praktycznej  nauki prawidłowego przechodzenia przez ulicę.

Społeczność przedszkolna, rodzice i dzieci dziękują za nowy plac zabaw oraz udział w Pikniku, mając nadzieję na kolejne inicjatywy.