POZNAJEMY EŁK

Pięciolatki z MP i Ż „Ekoludki” miały tydzień wiedzy o Ełku. W ramach tych zajęć zwiedziły nowo powstające osiedle „Sosnowa” oraz inne ciekawe miejsca naszego miasta. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały legendę powstania nazwy miasta Ełk, rozpoznawały charakterystyczne miejsca na podstawie ilustracji i zdjęć przedstawiających panoramę Ełku. Przedszkolaki zostały zapoznane z herbem oraz flagą naszego miasta. Samodzielnie rysowały najciekawsze ich zdaniem miejsca w Ełku. .Budowały z klocków przez siebie zaprojektowane osiedla i place zabaw. Podsumowaniem cyklu zajęć był quiz międzygrupowy, podczas którego dzieci wykazały się dużą wiedzą o naszym mieście (nazwy osiedli, ulic, najważniejsze zabytki, pomniki…)Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem w rytmie walczyka.