SPRZĄTAMY ŚWIAT

Już od wielu lat nasza placówka bierze udział w Obchodach Dnia Ziemi, w ramach których uczestniczy w wiosennych porządkach - „Sprzątanie Świata". W dniu 27 kwietnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę oraz teren przedszkolny. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. W rękawicach ochronnych przemierzały znajome uliczki zbierając odpady do plastikowych worków. Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Młodsze dzieci brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych wokół tematu ochrony środowiska. Kulminacyjnym momentem było wyjście przedszkolaków do Centrum Edukacji Ekologicznej. Maluchy zaniosły zebrane przez całą społeczność przedszkolną zużyte telefony komórkowe.

Od dziś dzieci będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę. Na koniec wiosennych porządków dzieci posiliły się pyszną kiełbaską z grilla.