ŚWIĄTECZNA BOMBKA - WARSZTATY PLASTYCZNE

12 grudnia 2017 r. w naszym przedszkolu odbyły się po raz drugi świąteczne warsztaty plastyczne. Tym razem hasłem przewodnim była „Świąteczna bombka”. Do udziału zaprosiliśmy pięciolatki i sześciolatki, łącznie 29 dzieci z 10 grup oraz ich rodziców. Celem przedświątecznego spotkania była realizacja założeń  Szkoły Promującej Zdrowie, w której uczestniczy placówka, a w szczególności:

•  wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami, rówieśnikami,

•  rozwijanie wyobraźni twórczej przedszkolaków,

•  kształcenie umiejętności ilustrowania scen i sytuacji inspirowanych wyobraźnią,

•  wdrażanie do rozwijania i doskonalenia warsztatu plastycznego dziecka,

•  wymiana doświadczeń i prezentacja plastycznej twórczości przedszkolaków.

Zadaniem uczestników było wykonanie i ozdobienie bombki różnorodnym materiałem. Powstały przepiękne świąteczne sopelki i kule ozdobione cekinami, brokatem, włosem anielskim. Tej jakże rodzinnej atmosferze towarzyszyła tradycyjna, polska kolęda.

Warsztaty zakończyły się rozdaniem przez panią Dyrektor Annę Sierotko i panią Wicedyrektor Annę Konopko nagród wszystkim uczestnikom, których sponsorami była Agnieszka Kućmierz wraz z Opel Kwiatkowski, anonimowy rodzic, Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w tak szczytnym celu. Wszystkie prace ozdobiły nasze przedszkole

Organizatorkami tegoż przedsięwzięcia były D. Marciszewska, A. Michałowska, K. Staniszewska.