„WIEWIÓRECZKI” ODWIEDZAJĄ STRAŻAKÓW

W kwietniu 5-latki z grupy „Wiewióreczki” wybrały się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku. Dzieci by móc wejść na salę szkoleniową „Ognik”  nałożyły na siebie stroje strażaków. Wszyscy wychowankowie z zaciekawieniem oglądali prezentację, z której dowiedzieli się jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, w jaki sposób wezwać pomoc, a także miały okazję utrwalić ważne numery alarmowe. Pięciolatki wspinały się po drabinie, dzwoniły na alarm dzwonkiem a nawet mogły wsiąść do samochodu strażackiego. Nasi wychowankowie mieli również okazję  zobaczyć jak wygląda mieszkanie po pożarze i jakie szkody może wyrządzić ogień. Po tak owocnej lekcji  dzieci wróciły do przedszkola.