POWITANIE JESIENI

25 września 3 i 4-latki gościły Panią Jesień, która przyszła do dzieci w długiej zwiewnej sukience, kolorowym kapeluszu i z koszem pełnym niespodzianek.

W indywidualnych spotkaniach w poszczególnych grupach przybliżyła wszystkim swoją postać. Podczas zabaw dzieci utrwaliły cechy charakterystyczne dla jesieni,  jej oznaki, nazywały dary jesieni. Nasza Kolorowa Pani przeczytała również dzieciom bajkę oraz wiersz.  Przedszkolaki w podziękowaniu za wizytę zaśpiewały piosenki o tematyce jesiennej. Po spotkaniu w sali dwie grupy "Muchomorki" i "Tygryski" postanowiły wyjść na spacer w celu pozbierania kasztanów, żołędzi, jarzębin, liści i innych jesiennych darów, z których będą tworzyły piękne prace plastyczne.