ZAJĘCIA JUDO W MAŁYCH SÓWKACH

Grupa 4–latków „Małe Sówki” uczestniczyły w zajęciach judo. Dzieci są bardzo podatne na kształtowanie się nawyków niezbędnych dla zdrowia, właściwego rozwoju, sprawności fizycznej i zdolności ruchowych. Już od najmłodszych lat należy zachęcać i pokazywać naszym pociechom jak miło i zdrowo można spędzać czas, dlatego też w ramach tematu kompleksowego ,,Dbamy o zdrowie” gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Małgorzatę Skierczyńską- trenerkę judo z Akademii Młodego Sportowca w Ełku. Przedszkolaki zapoznały się z tą wywodzącą się z Japonii dyscypliną sportu. Pani Gosia zajęcia rozpoczęła od zaprezentowania swojego stroju i rozgrzewki. Następnie dzieci wykonały szereg ćwiczeń zarówno w parach jak i indywidualnie. Nie brakło również zabaw np. ,,Lis w kurniku”, „Przejście przez tunel”. Podczas treningu Małe Sówki nauczyły się kilku słówek w języku japońskim. Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu wrażeń, radości i zadowolenia z wykonanych zadań. Poprzez takie zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości. Najlepszym dowodem na to jak bardzo podobały się zajęcia prowadzone przez Panią Gosię były uśmiechnięte buzie „Małych Sówek” i podziękowanie za przybycie.