ZDROWY CZERWONY KAPTUREK

Dnia 26 lutego 2018 r. w grupie 3–4 latków „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte, w którym uczestniczyli chętni rodzice. Tematem zajęć było zdrowe odżywianie oraz znaczenie i pochodzenie wody. Część zajęć została zrealizowana w oparciu o scenariusze z programu ogólnopolskiego „Mamo, tato, wolę wodę”. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”, gdzie dowiedziały się o perypetiach wilka i babci, którzy zjedli za dużo niezdrowego jedzenia. Następnie na dużej tablicy przedszkolaki posegregowały zdjęcia potraw i produktów i podzieliły je na zdrową i niezdrową żywność. Potem „Wiewiórki” wzięły udział w zabawie ruchowej „Rzeczka” przy akompaniamencie piosenki „Kiedy kropla goni kroplę”. Ostatnim zadaniem było uzupełnienie kart pracy: z podanych przykładów źródeł wody dzieci miały wybrać i pokolorować źródła wody pitnej.