ZDROWY I BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

„Zdrowy i bezpieczny przedszkolak” pod takim hasłem grupa 6-latki 4 rozpoczęła cykl zajęć dotyczących zdrowia. Sport jest jednym z wielu czynników, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Aktywnością fizyczną należy zarażać dzieci już od najmłodszych lat, dlatego też zaprosiliśmy do grupy tatę, który poprowadził zajęcia sportowe- karate. Przed przystąpieniem do treningu tata wyjaśnił na czym polega ten sport oraz zostały ustalone zasady bezpieczeństwa.   Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w prowadzonych zabawach oraz ćwiczeniach. Motylki były pod dużym wrażeniem kolegi, który razem z tatą trenuje ten sport i w ubraniu Kimono prezentował swoje umiejętności. Po gimnastyce dzieci były bardzo zmęczone ale uszczęśliwione i kilkoro zdeklarowało chęć dalszego trenowania tego sportu.