ZAKŁADAMY ZIELONE KĄCIKI

Wiosenna atmosfera pełną parą wkroczyła do Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki". Pełne zapału i wiosennej energii dzieci z grupy 4-latki 2 "Muchomorki" z wielkim zaangażowaniem zabrały się za wiosenne prace.

Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem siały i sadziły roślinki, wykonywały wszystkie czynności oraz obiecały pielęgnować zielony ogródek. Hodują w nim kwiatki, szczypiorek, rzeżuchę, rzodkiewkę, słonecznik itp. Przeprowadzają również "eksperyment przyrodniczy" - obserwując kiełkowanie nasion fasoli w słoiku. Parapety prezentują się bardzo ciekawie. Teraz pozostało tylko pamiętać o codziennym podlewaniu roślinek. Podjęte działania stanowią okazję do prowadzenia systematycznej obserwacji, a także uczą odpowiedzialności i obowiązkowości w opiece nad roślinkami.