ŻYJMY ZDROWO, KOLOROWO

Podczas międzygrupowego quizu czterolatki z grupy „Tygryski” i „Małe Sówki” miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia. Dzieci układały puzzle i rozwiązywały zagadki o tematyce zdrowotnej. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, m.in. wyścig z marchewką na tacy. Współpracę w zespołach przetestowano podczas zabawy, w której dzieci podawały sobie jabłko na talerzu w jak najkrótszym czasie. Największą jednak radość sprawiła dzieciom konkurencja pt. „Mleczny król” w myśl hasła „Pij mleko będziesz wielki”.

Nie było przegranych. Okazało się że „Tygryski” i „Małe Sówki” posiadają bardzo szeroką wiedzę na temat postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia. Konkurs stał się dobra okazją do integrowania zespołów grupowych i społeczności przedszkolnej.