JAK UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY?

16 października "Muchomorki" i "Sówki" z wybrały się do Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku na pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Licealiści przybliżyli przedszkolakom podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. W dalszej części pokazów członkowie grupy medycznej wyjaśnili jak prawidłowo udzielać pomocy przy krwotokach, złamaniach, ranach i omdleniach. Nasze pięciolatki miały możliwość nie tylko obejrzenia i wysłuchania wykładu na temat pierwszej pomocy. Mogły przede wszystkim wykorzystać zdobytą wiedzę w ćwiczeniach praktycznych na przygotowanych fantomach. Na zakończenie "Muchomorki" wzięły udział w rekordzie w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom dzieci będą potrafiły prawidłowo zareagować ratując życie i zdrowie poszkodowanych.