WRÓŻBY I ZWYCZAJE ANDRZEJKOWE

Zabawa Andrzejkowa stała się tradycją w naszym przedszkolu i jak co roku zapanowała w tym dniu magiczna atmosfera. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat starego, ludowego zwyczaju. Oprócz wspólnych i wesołych zabaw z rodzicami dzieci mogły również przekonać się, jaka przyszłość ich czeka poprzez wróżby. Przedszkolaki podczas spotkań : lały wosk przez dziurkę od klucza i odgadywały przepowiednie z cienia ulepka woskowego na ścianie, kręcąc spinerem mogły dowiedzieć się kim zostaną - jaki czeka je zawód w przyszłości oraz co specjalnego wydarzy się w ich życiu. Przekłuwając czerwone serca mogły poznać imię swojego męża bądź swojej żony. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń.