BAL EKOLOGICZNY

W tych dniach w przedszkolu  odbył się już kolejny Bal Ekologiczny, w którym wzięły udział przedszkolaki z najmłodszych oraz starszych grup. Bal Ekologiczny to nie tylko beztroska zabawa, ale przede wszystkim czas kształtowania nawyków prozdrowotnych i proekologicznych. Celem balu było zwrócenie uwagi dzieci i rodziców na bytowanie dzikich zwierząt i pomoc w przetrwaniu zimy wtedy, kiedy gruba pokrywa śniegu zasłania dostęp do resztek pożywienia.  Biletem wstępu na zabawę były warzywa np. ziemniak, burak, marchewka, przyniesione przez dzieci. Zebrana karma została przekazana zaprzyjaźnionemu  Nadleśnictwu aby wypełniła leśne paśniki. Podczas balu dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące zwierząt leśnych oraz zasad zachowania się w lesie. Była to również okazja do integracji rodziców i dzieci, poprzez wspólne działanie przy wykonywaniu stroju, rozwijanie ich twórczej inwencji i pomysłowości, a dla dzieci przede wszystkim wspaniała zabawa. Pomysłowość rodziców zaskoczyła wszystkich.