BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

28 listopada 2018 roku do przedszkola do grupy 5- latki 2 z wizytą przybyła Pani policjantka z Komisariatu Policji w Orzyszu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i poza nim. Pani policjantka za pomocą krótkiego filmu i testu przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantka poinformowała dzieci na czym polega jej praca oraz pokazała swój służbowy mundur oraz rzeczy, które zawsze ma przy sobie na służbie. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały certyfikat "Spotkania  z Policjantem" oraz słodki upominek a same wręczyły Pani własnoręcznie wykonaną laurkę z podziękowaniem. Bardzo dziękujemy za wspaniałe i pełne atrakcji spotkanie.