BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

11 września dzieci z grup 4-latków: „Żabki”, „Liski” i „Motylki” spotkały się z funkcjonariuszami  Straży Miejskiej. Strażnicy przybliżyli  zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno na ulicy jak i w domu. Dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego nie powinny rozmawiać z obcymi, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, oraz dlaczego należy nosić odblaski. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Kilka dnie później  „Żabki”, „Liski” i „Motylki” spotkały się z policjantem. Zapoznał on dzieci z umundurowaniem oraz elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Opowiadał o swoim zawodzie. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Nasz Gość przypomniał dzieciom,  jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz jak duże znaczenie ma noszenie odblasków po zmroku. Od dziś  policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.