BEZPIECZNE WAKACJE

W poniedziałek 17 czerwca grupa „Jagódki” gościła u siebie pracowników Straży Miejskiej w Ełku. Funkcjonariusze opowiedzieli o swojej pracy. Zaprezentowali mundury i wyposażenie, przydatne podczas pełnienia służby i pilnowania porządku w naszym mieście. Niedługo rozpoczną się wakacje. Dzieci będą dużo czasu spędzać na podwórku, placach zabaw, nad wodą, w podróży. Strażnicy przypomnieli więc sześciolatkom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w różnych sytuacjach. O tym, jak należy zachowywać się na plaży, gdzie i kiedy można się kąpać, gdzie jeździć rowerem, jak poruszać się po drogach, nie rozmawiać z nieznajomymi to tylko niektóre tematy poruszone przez gości. Dzieci posiadają już dużą wiedzę na ten temat, bo zajęcia o bezpieczeństwie prowadzone są w naszym przedszkolu o każdej porze roku. „Jagódki” już od trzylatków uczyły się o bezpiecznym zachowaniu w różnych miejscach i okolicznościach. Wszyscy wiedzą jak należy postąpić i pod jaki numer alarmowy zadzwonić w razie wypadku.

Sześciolatki, pod okiem funkcjonariuszy, przećwiczyły przechodzenie przez ulicę. Wszyscy zaliczyli test bezbłędnie. Na zakończenie każdy otrzymał kolorowanki i odblaski, dzięki którym będzie bardziej widoczny na drogach, a więc bezpieczniejszy.