CHWILE ZADUMY I POWAGI

W ostatnich dniach października grupy 5-latki 2 „Muchomorki” i  5-latki4 „Wiewiórki” w nawiązaniu do Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości odwiedziły pobliski cmentarz komunalny. Święto zmarłych to czas wspomnień najbliższych nam osób którzy odeszli, ale także tych którzy polegli w walce o wolność naszej ojczyzny i o których powinniśmy pamiętać. Korzystając z pięknej jesiennej pogody w ciszy i skupieniu przedszkolaki przespacerowały się alejkami cmentarza. W czasie spaceru obserwowały prace porządkowe ludzi na grobach swoich bliskich oraz pięknie przystrojone pomniki. Pod pomnikiem bohaterów poległych podczas II Wojny Światowej oraz grobach Nieznanego Żołnierza dzieci zapaliły przyniesione przez siebie znicze. Była to dla dzieci krótka ale jak ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego.