DZIEŃ DRZEWA

10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Z tej okazji „Jagódki” zaprosiły do siebie na zajęcia rodziców. Dzieci rozmawiały o popularnych polskich drzewach. Wyjaśniały jaką pełnią rolę w życiu zwierząt i ludzi. Drewno jest najstarszym surowcem ziemi, stosowanym do budowy domów, wyrobu sprzętów i jako opał. Wciąż jest na nie duże zapotrzebowanie. Drzewa działają jak olbrzymie filtry. Oczyszczają  powietrze i dostarczają tlen.  6 –latki przy pomocy swoich mam wskazywały czynniki niszczące i chroniące drzewa. Wyjaśniły, że wszyscy, niezależnie od wieku, powinni chronić i dbać o drzewa. Wspólnie wykonały transparenty na happening przedszkolny. Na koniec dzieci poczęstowały gości wcześniej przygotowanymi przez siebie grzybkami – ciastkami.