DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich
zabawa i taniec…..”

O słowach tej piosenki pamiętali dzisiaj chłopcy z grupy 6-latki 1 - „Jagódki”. Od rana starali się, aby uśmiech nie znikał z buzi ich koleżanek. Najpierw przygotowali małe niespodzianki- kolorowe laurki i złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia. Dzięki uprzejmości i pamięci niektórych rodziców obdarowali je drobnymi słodkościami. Sześciolatki nie zapomniały również o paniach pracujących w naszym przedszkolu. I to nie tylko tych w swojej grupie, ale o tych, których nie widują podczas swojego codziennego pobytu w przedszkolu. Dzień Kobiet był więc świetną okazją nie tylko do złożenia im życzeń, ale również do zapoznania się z ich pracą. „Jagódki” odwiedziły więc panie: księgowe, intendentki, kucharki i oczywiście najważniejsze osoby – panie dyrektorki. Wszystkim złożyły życzenia z okazji ich święta i każdej wręczyły własnoręcznie wykonany kwiatek. Pozostała część dnia upłynęła sześciolatkom na wesołej, wspólnej zabawie. Chłopcy i dziewczynki mogli wykazać się zręcznością podczas pokonywania toru przeszkód. Nikt się nie nudził, a śmiech dzieci niósł się po korytarzu przedszkola. Mamy odbierające dziś swoje dzieci czekała miła niespodzianka. Kolorowy, bibułkowy kwiat żeby mogły poczuć się wyjątkowo. Wszystkiego najlepszego!

5-latki 4 „Wiewiórki” i grupa 4 latki 3 „Żabki” również uroczyście obchodziły Dzień Kobiet. W obu grupach odbyły się z tej okazji zabawy muzyczno – ruchowe, oraz wykonywanie prac plastycznych: laurek i kwiatków dla koleżanek i mam oraz kolorowanek związanych z Dniem Kobiet. „Żabki” wręczyły dziewczynkom ręcznie wykonane kwiaty z krepiny oraz upieczone babeczki. W grupie „Wiewiórek” odbył się pokaz mody, na którym dziewczynki na kwiecistym wybiegu prezentowały różne stroje, piękne suknie, bluzeczki i spódniczki a także strój pani strażak. Po pokazie modelki zostały obdarowane przez chłopców słodyczami.