DZIEŃ KOTA

W Światowym Dniu Kota dzieci w przedszkolu, przebrane za kotki, układały puzzle przedstawiające bajkowe kotki, piły mleko z talerzyka przez słomkę oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Oczywiście nie zabrakło w tym dniu kocich wierszyków i piosenek W jednej z grup odbyła się pogadanka z rekwizytami na podstawie bajki pt. „Kot w butach” a w innej punktem kulminacyjnym zajęć było wyłonienie najsprytniejszego „kota”, który musiał wykazać się dużą sprawnością fizyczną, pokonując trasę na macie ruchowej. Przedszkolaki wykonały w swoich grupach prace plastyczne takie jak kotki z talerzyków, z figur geometrycznych, kolorowały szablony kotków, itp.

Głównym gościem tego dnia, a zarazem niespodzianką dla dzieci były odwiedziny kotki, która miała na imię Kropka. Pani z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami opowiedziała dzieciom o kocich zwyczajach oraz o tym jak należy opiekować się zwierzątkiem. W trakcie  spotkania każde dziecko miało możliwość pogłaskać milusińskiego. Na koniec wizyty została przekazana karma, którą przyniosły dzieci z domu dla potrzebujących kotków.