DZIEŃ KROPKI

W piątek 14 września dzieci z grupy 5 latki 4 „Wiewiórki” obchodziły Dzień Kropki, a zatem święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.  Najpierw przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Kropka” Petera H. Reynoldsa o dziewczynce imieniem Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości, a potem osiągnęła wielki sukces. Następnie dzieci brały udział w zabawach ruchowych i namalowały pastelami własne kropki. Na koniec nadszedł  czas na kropkową sesję fotograficzną. Przedszkolaki chętnie pozowały do zdjęć z atrybutami w kropki, takimi jak kapelusze, okulary, wąsy, kokardki i usta.

17 września 5-6 latki również włączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, którego data przypada 15 września. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkurencjach z kropką w tle.  Podsumowaniem były wspaniałe prace plastyczne, których motywem przewodnim motywem przewodnim była oczywiście kropka.