ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Grupa „PUCHATKI I ŻABKI” obchodziły Światowy Dzień Wody. 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To Święto ustanowione przez ONZ ma przypominać o tym, że trzeba chronić wodę, bo jej zasoby na Ziemi są ograniczone.

Woda to skarb, z którego wartości nie zdają sobie często sprawy nawet dorośli, dlatego też był to dobry moment by już od najmłodszych lat mówić przedszkolakom, że wodę trzeba szanować, dbać o nią i że bez nie na Ziemi nie byłoby życia. Obchody Święta Wody poprzedzone były cyklem zajęć edukacyjnych. Ukoronowaniem tematyki o wodzie było wspólne świętowanie. 22marca maluchy przyszły ubrane na niebiesko. Nasze obchody Święta Wody rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej i filmu edukacyjnego „Zdrojek i pory roku” podczas której maluchy mogły zobaczyć i utrwalić wiedzę:

- do czego potrzebna jest woda?

- kto potrzebuje wody

- co należy robić, żeby ją oszczędzać i nie marnować itp.

Po uroczystościach w przedszkolu maluchy z transparentami i dużymi kroplami wody wzięły udział w happeningu, który miał na celu zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na zagadnienia dotyczące racjonalnej gospodarki wodą. Podczas przemarszu ulicami osiedla dzielne przedszkolaki nawoływały do dbania o czystość wody, jej oszczędzania oraz rozdawały ulotki przechodniom.

Był to wspaniały i owocny dzień, który na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.