EKO MARZANNA W EKOLUDKACH

21 marca jak co roku przedszkolaki z pożegnały zimę, a przywitały długo wyczekiwaną wiosnę. Barwny pochód wyruszył spod przedszkola i maszerował ulicami osiedla. Na czele korowodu dumnie kroczyła Eko Marzanna, a tuż za nią zacne grono przedszkolaków z własnoręcznie wykonanymi instrumentami, kolorowymi wstążkami oraz kwiatami z materiałów wtórnych. Po dotarciu do ogrodu przedszkolnego nasi wychowankowie wspólnie z paniami ostatecznie pożegnali zimę, głośno krzycząc "Żegnaj zimo, witaj wiosno!". Ekoludki wiedzą, że tradycja to ważna sprawa, ale jeszcze ważniejsza jest ekologia i dbanie o środowisko. W takim właśnie charakterze odbył się pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu. Tradycyjne topienie lub palenie Marzanny zastąpiliśmy symboliczną przemianą    Pani Zimy wykonanej z materiałów wtórnych tj. gazety, nakrętki, folia, w zieloną Panią Wiosnę. Powitanie wiosny, Ekoludki uznały za świetną okazję do  zachęcenia społeczności lokalnej do dbania o środowisko. Tego dnia przedszkolaki spacerowały ulicami osiedla w happeningu, rozdając ulotki i niosąc ze sobą plakaty prezentujące ekologiczne hasła. Ekoludki wiedzą jak ważna jest ekologia i taką właśnie postawę prezentują przy każdej możliwej okazji.