WSZYSCY ¦PIEWAMY HYMN POLSKI

Dnia 09.11.2018 r. grupy pięcio i sze¶ciolatków uczestniczyły w biciu rekordu w ¶piewaniu hymnu narodowego. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w Ełckim Centrum Kultury było Miejskie Przedszkole „¦wiatełko”. Grupy przedszkolne z państwowych i prywatnych placówek z całego miasta bardzo licznie przybyły do ECK-u. Prezydent miasta i organizatorzy powitali zebranych, przedstawiciele Straży Miejskiej w Ełku wci±gnęli na maszt polsk± flagę, a przedszkolaki w towarzystwie kadetów z liceum Centrum Edukacji Mundurowej uroczy¶cie od¶piewały „Mazurka D±browskiego”. Następnie odbyła się krótka czę¶ć artystyczna – dzieci z przedszkola „¦wiatełko” wyrecytowały „Katechizm małego Polaka” i od¶piewały „Piosenkę młodego patrioty”. Na koniec chór wojskowy z Orzysza wykonał piosenkę „Dziewczyna z granatem”. Wydarzenie w Ełckim Centrum Kultury było piękn± lekcj± patriotyzmu dla wszystkich zebranych tam osób. Przedszkolaki otrzymały pami±tkowe dyplomy, flagi oraz lizaki.