„WITAMINOWY” KONKURS

Podczas konkursu dzieci z grupy „Żabki”i „Puchatki” mogły się wykazać wiedzą na temat zdrowego odżywiania, jak również utrwalić zdobyte wiadomości. Konkurs był przeplatany piosenkami w wykonaniu obu grup oraz tańcami. Przedszkolaki bardzo sprawnie rozwiązywały zagadki, dokonywały segregacji żywności dzieląc produkty na zdrowe oraz te, które szkodzą naszemu zdrowiu. Podczas zabawy „Prawda, fałsz” odpowiednio reagowały na zdania wypowiadane przez nauczycielkę. Zbierały marchewki  z „Marchewkowego pola”. Na koniec konkurencji panie poczęstowały dzieci owocami, które szybko znikały z talerzy.

Mamy nadzieję, że  udało nam się zachęcić nasze maluchy do spożywania warzyw i owoców. Skarbnica witamin okazała się również skarbnicą wiedzy o ich wykorzystaniu w postaci surówek, sałatek, przekąsek i soków.