KONKURS O ZDROWIU

22 maja odbył się quiz międzygrupowy pod hasłem „Nasz przedszkolak dobrze wie co jest zdrowe a co nie”. Wiedzą o zdrowym stylu życia wykazywały się 6–latki z grup „Wiewióreczki” oraz „Jeżyki”. Przedszkolaki zaprezentowały wysoki poziom wiedzy na temat tego, co należy robić aby być zdrowym. Prawidłowo odgadywały zagadki oraz wykonywały różnorodne zadania m in. układały piramidę zdrowego żywienia, rozpoznawały smaki różnych produktów, tworząc przy tym listę zdrowych i niezdrowych. Wykazały się doskonałą sprawnością fizyczną podczas rozgrzewki oraz zadań sportowych. Na koniec spotkania dzieci zostały poczęstowane porcją witamin pod postacią jabłek i marchewek. Celem powyższego spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia, usystematyzowanie zdobytej wiedzy, a także integracja z rówieśnikami z innej grupy.