KTO SŁUŻY POLSCE?

Dnia 14 września grupa  „Żuczki” gościła żołnierza p. Karola z Jednostki Zmechanizowanej w Orzyszu. Dzieci dowiedziały się jaką rolę pełni wojsko, komu podlega, jak wygląda dzień służby oraz rozkład dnia. Żołnierz podkreślił obowiązujące zasady , które stosujemy i odwołujemy się w życiu, a które dzieci odniosły do „Kodeksu Przedszkolaka”. Gość zaprezentował techniki „maskowania” i pomalował buzie chętnym dzieciom. Porozmawiał z sześciolatkami „kim chcesz być w przyszłości”. Potem p. Karol przeprowadził kilka ćwiczeń ruchowych. Zaprezentował też piosenkę żołnierską, którą dzieci śpiewały na zasadzie „echa”.  Sześciolatki cieszyły się ze spotkania, a szczególnie wtedy gdy,  rozpakowały „suchy prowiant” i zauważyły że, są   to  batoniki, ciasteczka i cukiereczki.  Żołnierz podzielił się nimi, a gorący posiłek, który  „ekspresowo”. przygotował, pozostawił do  degustacji dzieciom. Pan Karol podkreślił, że ważna jest nauka. Dzieci odszukały więc Polskę na globusie. Potem  dowiedziały się do czego służy kompas i jak się nim posługiwać. Sześciolatki obdarowały gościa przygotowanymi laurkami i okazem przyrodniczym - papryką ,wyhodowaną  w kąciku przyrody. Wspólne śpiewanie piosenki zakończyło  bardzo ciekawe spotkanie.