KOCHAMY KUNDELKI

Dnia 25 października dzieci z grupy 3 latki3 „Zajączki” obchodziły Światowy Dzień Kundelka. W tym dniu przedszkolaki poznały zwyczaje czworonożnych przyjaciół. Okazało się, że niektóre dzieci mają w domu pieska i doskonale wiedzą, jak należy opiekować się żywym zwierzęciem. Maluchy poznały również zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem i dowiedziały się jak chronić i obronić się w razie ataku. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, gdzie musiały ułożyć odpowiednią ilość kości do miseczki, układały rasy psów z puzzli oraz dopasowywały atrybuty przedmiotów potrzebne pieskom. „Zajączki” chętnie śpiewały oraz tańczyły do piosenek „Kundel Bury”, „Pieski małe dwa” oraz „Puszek okruszek”. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.