MAJSTERKOWO

Dzieci z naszego przedszkola bardzo często korzystają z ofert zajęć edukacyjnych lub warsztatów różnych instytucji prowadzących działalność na terenie naszego miasta.

21 maja 6 latki 1 odwiedziły w tym celu sklep Castorama, gdzie pod okiem specjalistów zakładały hodowlę roślin. W specjalnie wydzielonym miejscu zwanym „Majsterkowo” na każde dziecko czekała doniczka, którą trzeba było ozdobić wg własnego pomysłu. Do dyspozycji przedszkolaków były różne materiały: wzorzyste tapety i folie samoprzylepne, koraliki, cekiny, kryształki, wstążki a nawet metalowe kółeczka.  Z nich dzieci stworzyły różne wzory i zamieniły jednobarwne doniczki w prawdziwe „dzieła sztuki”.

Z pośród nich, jedna z pracownic sklepu wybrała najładniejszą, która otrzymała nagrodę. Kolejnym etapem warsztatów było napełnienie doniczek ziemią i posadzenie wybranej roślinki: cebulki lub pestek Na zakończenie wszystkie sześciolatki otrzymały drobne upominki i mogły zabrać swoje doniczki wraz z zawartością do domu żeby tam razem z rodzicami doglądać swojej hodowli i przekonać się, co wyrośnie z cebulki lub pestek.