MALI ARTYŚCI

Sześciolatki z grupy „Jagódki”, poznając najbliższe otoczenie swojego przedszkola, wybrały się z wizytą do znajdującej  się w pobliżu pracowni Artysty Rzeźbiarza Nieprofesjonalnego. Pan Stanisław pokazał dzieciom prace wykonane przez siebie oraz innych artystów amatorów.  Były to głównie rzeźby z drewna i bardzo się wszystkim podobały. Wyjaśnił, jak powstają takie piękne przedmioty i zaproponował sześciolatkom wykonanie własnych. Każdy otrzymał mydło i rylec, którym okazał się zwykły ołówek. Przy jego pomocy w mgnieniu oka kostki mydła zamieniły się w prawdziwe dzieła sztuki. Pojawiły się wyryte serca, motyle, kwiaty, zwierzęta, a nawet samochody. Każda praca była inna, ale tak samo interesująca. A zabawy przy tym było co nie miara. Na koniec swojej przygody z rzeźbiarstwem „Jagódki” serdecznie podziękowały gospodarzowi i mocno ściskając swoje mydlane rzeźby z uśmiechem i w dobrym humorze wróciły do przedszkola.