MOJA RODZINA ZDROWO SIĘ ODŻYWIA

Dieta każdego z nas, a w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, powinna być bogata w produkty z różnych grup, bo każda z nich dostarcza innych, ważnych dla zdrowia substancji odżywczych. Ważne jest, aby właśnie w okresie dziecięcym kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Doskonale sprawdza się tutaj zasada „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Osoby, które już w okresie dziecięcym uczyły się prawidłowego odżywiania, dużo łatwiej dbają o prawidłowo zbilansowane menu w wieku dorosłym. O zasadach zdrowego odżywiania się, na podstawie piramidy żywienia, rozmawiały dzieci z grupy „Jagódki” z rodzicami biorącymi udział w zajęciach otwartych.  Sześciolatki, bez żadnych problemów, potrafiły spośród różnych produktów spożywczych wskazać zdrowe, które powinne znaleźć się w rodzinnych jadłospisach i te niezdrowe, których należy unikać. Wiedziały, jakie konsekwencje niesie za sobą spożywanie w nadmiernych ilościach słodyczy i fast foodów. Dzieci razem z rodzicami wykonały piramidy zdrowego żywienia i obiecały w domu przygotować własne przepisy na zdrowe potrawy.  Z nich powstanie grupowa książka kucharska.