PANI LEŚNIK W PRZEDSZKOLU

W ramach współpracy placówki z Nadleśnictwem Ełk w Mrozach dzieci z 3-latki 3, 3-4 latki, 5-latki 4 i grupy 4-latków wzięły udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Panią leśnik. Podczas zajęć  zapoznała ona  przedszkolaków ze swoją  pracą oraz mieszkańcami lasu.  Przybliżyła dzieciom trudną sytuację zwierząt leśnych zimą oraz  wskazała  sposoby  niesienia pomocy zwierzętom gdy na dworze śnieg i mróz. Zachęciła także do dokarmiania ptaków w swoim otoczeniu. Przedszkolaki wykazały się posiadaną wiedza podczas  quizu a najbardziej aktywni otrzymali książeczki ,,Leśne Zwierzęta”. W ramach pomocy zwierzętom, dzieci przekazały  zebrane podczas balu ekologicznego warzywa i owoce. Na zakończenie spotkania wszyscy  uczestniczący w zajęciach otrzymali od pani Ewy kolorowe ołówki. Dzieci zaś wręczyły pani leśnik podziękowania w formie laurki.