PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Z tej okazji dnia 30 października w naszej placówce odbył się konkurs piosenki patriotycznej o tym samym tytule.

Głównym, celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o jej suwerenność. Konkurs był przeznaczony dla grup dzieci 5 i 6-letnich. Dzieci wykonywały utwory w duetach, a reprezentowane przez nich repertuary był bardzo różnorodne, a wykonywanym pieśniom towarzyszyły patriotyczne aranżacje. Zmagania uczestników oceniała czteroosobowa komisja. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które zostały wręczone przez Panią Dyrektor Annę Sierotko. Była to doskonała okazja dla dzieci do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.