UROCZYSTE OTWARCIE PLACU ZABAW

17 października odbyła się wyjątkowa uroczystość. Był to Przedszkolny Piknik Jesienny, podczas którego odbyło się oficjalne otwarcie nowego placu zabaw, powstałego w wyniku realizacji Inicjatywy Lokalnej. Plac zabaw, znajdujący się w centralnym punkcie terenu naszego przedszkola, został całkowicie zmodernizowany i wyposażony w nowe, bezpieczne, a jednocześnie atrakcyjne urządzenia. Całe to przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki Inicjatywie Lokalnej pt. „Bawilandia – integracyjny plac zabaw”. Aktywna postawa rodziców, mieszkańców okolicznego osiedla, całej społeczności przedszkolnej, a także przychylność Urzędu Miasta w Ełku, który sfinansował modernizację placu, sprawiła, że wychowankowie mogą cieszyć się swobodną i bezpieczną zabawą na świeżym powietrzu.

Piknik Jesienny otworzyła Pani Dyrektor Anna Sierotko witając zaproszonych gości: Pana Prezydenta Tomasza Andrukiewicza, Wiceprezydenta Pana Artura Urbańskiego, Komendanta Straży Leśnej w Nadleśnictwie Mrozy Pana Radosława Podleckiego, przedstawicieli Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, firmy ochroniarskiej STEKOP, dzieci, rodziców i wszystkich przybyłych uczestników pikniku. Przedstawiciele Rady Rodziców serdecznie podziękowali Panu Prezydentowi za możliwość wykonania inwestycji. Po krótkiej przemowie, Pani Dyrektor wraz z Panem Prezydentem i dziećmi wspólnie przecięli wstęgę, oficjalnie otwierając nowy plac zabaw. Dalszą część Pikniku Jesiennego uświetnił występ słowno-muzyczny o tematyce jesiennej w wykonaniu grupy Biedroneczki – 6latki3. Po występie przedszkolaki wspólnie z paniami i rodzicami mogły skorzystać z licznych atrakcji takich jak: gry i zabawy przy muzyce, prezentacja wyposażenia wozu strażackiego, zajęcia edukacyjne z prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Wszyscy goście mogli także poczęstować się pysznymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziców i pracowników przedszkola.

Warto też wspomnieć, że inspiracją do projektu przedszkolnego placu zabaw były pomysły naszych podopiecznych, które powstały podczas przedszkolnego konkursu plastycznego „Plac zabaw moich marzeń”. W trakcie trwania Pikniku można było obejrzeć wystawę prac konkursowych.