ROZMOWY O LESIE

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."

H. Zdzitowiecka

24 października  grupy „Puchatki” i „Żabki” odwiedził niezwykły Gość, Pani Wioleta - leśnik z Nadleśnictwa Mrozy Wielkie.

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego każdego dziecka. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych przedszkolaków, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie.

W czasie spotkania Pani Leśnik opowiadała dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pani Wioleta uświadomiła przedszkolakom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Opowiadała również o zwierzętach - mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach.

Pani Wiolecie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.