BIJEMY REKORD

Dzieci z grup 4-latki, 5-latki i 6-latki wzięły udział w biciu rekordu w jak największej liczbie uczestników mycia zębów. Inicjatorem całej akcji jest przedszkole „Słoneczna Ósemka „ wraz ze Szkołą Policealną w Ełku „Medyk”. Celem programu jest zwrócenie uwagi najmłodszych i ich opiekunów na konieczność dbania o higienę jamy ustnej, poprawa higieny jamy ustnej dzieci poprzez stosowanie prawidłowej techniki mycia zębów jak również przełamania strachu przed stomatologiem. Cała akcja mycia zębów została poprzedzona zajęciami edukacyjnymi z zakresu właściwej higieny jamy ustnej, które przeprowadziły higienistki stomatologiczne. W trakcie spotkania dzieci z grup „Wiewióreczki” i „Sówki” zaprezentowały krótką część artystyczną pt: „Czysty ząbek” a wszystkie grupy  przygotowały piękne plakaty i opaski propagujące biały uśmiech. Do akcji przyłączyli się również chętni rodzice, którzy na koniec spotkania wraz z dziećmi i paniami myli wspólnie zęby przez dokładnie 2 minuty. Udział w przedsięwzięciu sprawił  dzieciom dużo radości, dzięki temu utrwaliły w sobie nawyk codziennej higieny jamy ustnej. W naszym przedszkolu w dalszym ciągu nauczycielki będą prowadziły zajęcia edukacyjne na podstawie scenariuszy Akademii Aquafresh, aby wdrożyć właściwe nawyki dbania o jamę ustną i  zwrócić uwagę, iż próchnica to epidemia , której nie należy lekceważyć.