ZWIEDZAMY RYCERSKI OBÓZ

Sześciolatki z grupy „Jagódki” wraz ze swoimi rodzicami zwiedziły wystawę „W rycerskim obozie” przygotowaną przez Muzeum Historyczne w Ełku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały eksponaty ukazujące realia życia codziennego w czasie rycerskich wypraw wojennych. Zapoznały się między innymi ze strojami rycerza, króla, niewiasty czy skryby. Bardzo spodobała im się możliwość dotknięcia, potrzymania różnych narzędzi używanych w dawnych czasach. Każdy mógł rozłożyć i złożyć starodawną kłódkę, przymierzyć królewską koronę, potrzymać miecz lub tarczę, zobaczyć jak wybijano monety, a nawet pozwolić zakuć się w dyby. Sześciolatki przekonały się na własne oczy, jak bardzo dzisiejsze ubrania różnią się od tych z czasów rycerskich. Wystawa była świetną okazją do zainteresowania dzieci życiem w dawnej Polsce i rozbudzenia ich ciekawości historią naszego kraju.