SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM

5-latki 2 „Muchomorki” i 6-latki 5 „Wiewióreczki” spotkały się w przedszkolu z Panem Leśniczym - pracownikiem Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich.

Na początku spotkania gość zaprezentował przedszkolakom swój strój oraz w kilku zdaniach opowiedział o swojej pracy. W dalszej kolejności mówił o lesie, zwierzętach w nim mieszkających, o tym jak powinnyśmy zachowywać się kiedy odwiedzamy las. Przedszkolaki dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy i wreszcie jak one mogą im pomóc przetrwać ten ciężki dla nich okres. Pan Leśniczy przypomniał dzieciom o gatunkach ptaków, które odlatują na zimę i również o tych, które pozostają.

Przedszkolaki zadawały Panu przeróżne pytania oraz pokazały swoje  karmniki, do których wsypują pokarm dla ptaków. „Muchomorki” i „Wiewióreczki” na zakończenie wręczyły Panu Leśniczemu własnoręcznie wykonaną laurkę, a same otrzymały w prezencie drewniane ołówki na pamiątkę tego spotkania.