SAŁATKA OWOCOWA - SMACZNA I ZDROWA

Podczas majowych zajęć otwartych dzieci z grupy 6-latki 1 rozmawiały o zasadach odżywiania się na podstawie piramidy zdrowego żywienia. W domu, wspólnie z rodzicami przygotowały  przepisy na zdrowe potrawy, z których powstała grupowa książka kucharska. Właśnie z niej, na początku czerwca, sześciolatki wybrały jeden przepis do przygotowania wspólnie z rodzicami w przedszkolu. Wybór padł na sałatkę owocową, najlepszą potrawę na upalne dni. Owoce przecież zawierają dużo witamin, a przy tym w większości składają się z wody.

W piątek 7 czerwca dzieci ochoczo przystąpiły do pracy. Przy pomocy rodziców szybko uporały się z krojeniem jabłek, gruszek, moreli, bananów, kiwi, winogron, mandarynek, melona, arbuza i truskawek. Nie obyło się oczywiście bez podjadania, ale na sam widok soczystych owoców ciekła ślinka. Wszystko zostało starannie wymieszane i można było oddać się degustacji smacznej i zdrowej sałatki. Niektórzy mieli obawy czy potrawa będzie dobra, bo nie dodano przecież ani grama cukru. Jednak pierwsze kęsy rozwiały wszelkie wątpliwości. Owoce same w sobie miały tyle słodyczy, że sałatka była wystarczająco słodka.