SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Temat bezpieczeństwa jest nieustannie poruszany na zajęciach w przedszkolu. Już od września przedszkolaki uczyły się bezpiecznego poruszania się w otoczeniu przedszkola i poza nim, poznając podstawowe znaki  drogowe znane pieszym użytkownikom dróg. Co roku wprowadzana lub powtarzana jest wiedza z zakresu:  bezpiecznego spaceru po chodniku, przechodzenia przez jezdnię.

W dniach 5 i 10 października dwie grupy najmłodszych przedszkolaków: "Puchatki" i "Żabki" oraz  grupę 5-latków „Tygryski” odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ełku. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę oraz zajęcia na temat bezpiecznej drogi do przedszkola. Strażnicy przygotowali bardzo ciekawy program edukacyjny: „Autochodzik” Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się straż miejska oraz obejrzały z bliska wyposażenie i umundurowanie strażników. Dzięki wykorzystaniu zestawu edukacyjnego dzieci mogły stać się uczestnikami ruchu drogowego przez co utrwaliły zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię, poruszania się na chodniku oraz przestrzegania kolorów sygnalizacji świetlnej. W czasie zabawy przedszkolaki mogły wejść w rolę kierującego samochodem oraz pieszego.          Na zakończenie jakże pouczających i ciekawych zajęć Strażnicy Miejscy  obdarowali dzieci misiami odblaskowymi i kolorowankami.