„A BYŁO TO TAK” - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości można obchodzić na wiele sposobów. Najważniejsza jest pamięć o bohaterach, którzy 100 lat temu wywalczyli dla nas wolność. Grupa 6-latki 2 inscenizacją „A było to tak” uroczyście upamiętniły odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Przedszkolaki tańczyły ludowe tańce, śpiewały patriotyczne pieśni i recytowały wiersze o ojczyźnie. Udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości jest dobrą okazją do kształtowania tożsamości narodowej młodych Polaków i uczenie ich patriotyzmu, odpowiedzialności i solidarności. Wraz z dziećmi, ich rodzicami, społecznością przedszkola świętowali w „Ekoludkach” Sanator RP Pani Małgorzata Kopiczko, Prezydent Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Małgorzata Pikus, Inspektor Wydziału Edukacji Pani Magdalena Modzelewska, Prezes Mazurskiego Towarzystwa Naukowego Pan Alfons Bobowik.