W ŚWIECIE WITAMIN

W ramach projektu „Ekoludek w harmonii z przyrodą” grupa 3-latki2 przeprowadziła cykl zajęć pod hasłem „Kolorowy witaminowy tydzień”. Podczas zabaw i działań edukacyjnych dzieci uczyły się przede wszystkim nazywania i rozróżniania kolorów ale również uczyły się jak żyć zdrowo i kolorowo. Każdego dnia królowały owoce i warzywa w danym kolorze. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców dzieci były ubrane w kolor odpowiadający danemu dniu jak również nasz kącik witaminowy codziennie był wzbogacany o warzywa i owoce danego koloru. W poniedziałek królował kolor zielony, w czasie którego dzieci rozwiązywały zielone zagadki, szukały niespodzianek przygotowanych przez p. Hanię a następnie próbowały zielonych warzyw i owoców. Wtorek był dniem żółtym, gdzie królowała żółta cytryna ale i nie tylko. Puchatkom tak bardzo smakowała woda z cytryną i sałatka z żółtych owoców, że prosiły o dokładkę. Dzień czerwony to bomba witaminowa składająca się z czerwonych warzyw i owoców. Przedszkolaki konsumowały paprykę, rzodkiewkę, truskawki, arbuza, jabłka, różne gatunki pomidorów. Zwieńczeniem całego tygodnia były warsztaty z udziałem rodziców. Tego dnia królował kolor pomarańczowy. Dzieci zastanawiały się co zdrowego może być koloru pomarańczowego. Na stole pojawiły się marchewki, pomarańcze, mandarynki, z których powstały soki przy pomocy rodziców. Dzieci dzięki tym zajęciom chętniej sięgają po surówki, owoce.