W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

W miesiącu maju przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Pamiętały o tym dzieci z grupy „Jagódki”, które wybrały się z wizytą do biblioteki, mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku. Nie było to ich pierwsze spotkanie z pracująca tam panią. Wcześniej gościły ją u siebie w sali z teatrzykiem kamishibai.

Podczas wizyty dzieci zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem biblioteki. Do czego służy nie trzeba było nikomu wyjaśniać, bo wszyscy to dobrze  wiedzieli. Nowością był natomiast fakt, że szkolna biblioteka jest miejscem spotkań miłośników książek. Uczniowie przychodzą tu nie tylko wypożyczyć książki, ale grać w gry, bawić się w różne zabawy grupowe lub wykonywać prace plastyczne. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć niektóre z nich. Były to wykonane z bardzo starych książek klatki dla ptaków, wazony a nawet czajnik z filiżanką. W bibliotece zgromadzono różne rodzaje książek. Pani bibliotekarka zaprezentowała jedną z nich. Była to książka przestrzenna  o przygodach Alicji w Krainie Czarów.  Została napisana w języku angielskim, ale dla dzielnych „Jagódek” nie stanowiło to żadnego problemu. Wspólnymi siłami, sami, na podstawie pięknych, kolorowych, rozkładających się, a nawet fragmentami ruchomych ilustracji opowiedziały przygodę bohaterki. Dzieci opuszając bibliotekę były z siebie bardzo dumne a te, które od września pójdą do pierwszej klasy właśnie w tej szkole obiecały szybko znowu odwiedzić  bibliotekę.