GRUPA PUCHATKI NA TROPIE WITAMIN

Zimowy Bank Witamin to temat kompleksowy, który był realizowany w grupie 3-latki2. Celem było wyposażenie dzieci w wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, przybliżenie dzieciom korzyści z jedzenia owoców i warzyw zimą i nie tylko.

Podczas pierwszego spotkania z witaminkami przedszkolaki dowiedziały o korzyściach z jedzenia jabłek. Poznawały jabłka wszystkimi zmysłami. Próbowały jak smakuje kompot z jabłek, sok jabłkowy, dżem oraz  poznały smak chipsów  z jabłek. Kolejnym etapem było wzbogacenie wiedzy na temat ogórków. Zorganizowano zabawę polegającą na rozpoznawaniu różnych rodzajów ogórków na podstawie smaku i zapachu (kiszony, korniszon, surowy) oraz sprawdzono wiedzę dzieci w zabawie  „Co wiemy o ogórkach. Podczas teatrzyku „O misiu Niejadku” Puchatki uczyły się rozpoznawać zdrowe produkty od niezdrowych, układając na słoneczku tylko zdrowe produkty. Wiedzę o zdrowym odżywianiu pogłębiały podczas słuchania opowiadań, wierszy, piosenek, zabaw dydaktycznych.