WYCIECZKA CZTEROLATKÓW DO STACJI UZDATNIANIA WODY

Z okazji  Światowego Dnia Wody przedszkolaki z grupy 4-latki 3 „Żabki” i 4-latki 1 „Liski” wybrały się na wycieczkę autokarową do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - Stacji Uzdatniania Wody w Przykopce. Dzieci dowiedziały się jaką drogę musi przejść woda, by mogła trafić do naszych kranów. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały miejsca kolejnych etapów jej uzdatniania. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zwiedzenia obiektu. Oprócz degustacji wody, uczestniczyły w zabawach ruchowych na terenie firmy. Przedszkolaki, dzięki wyjazdowi do Stacji Uzdatniania Wody pogłębiły wiedzę na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka. Przekonały się , iż nasza woda prosto z kranu jest o wiele smaczniejsza i tańsza niż woda kupowana w sklepie. Poznały znaczenie picia wody dla organizmu. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek ufundowany przez PWiK.